همراه همیشگی شما در خریدی مطمئن

خرید هدلایت

هدلایت ها را می توان جزو حیاتی ترین و البته مهم ترین محصولاتی دانست که در خودرو ها استفاده می شود. این دسته از محصولات توانسته اند در چند سال اخیر جای لامپ های هالوژنی و زنونی را بگیرند و به محبوبیت بالایی برسند. دلیل این موضوع مزیت هایی همچون قیمت کمتر، عمر بیشتر، مصرف اندک و…. است که در مجموع تقاضای بالایی را برای خرید هدلایت ایجاد نموده است. همگام با این تقاضا، شرکت های زیادی هم اقدام به تولید آن نموده اند. این فاکتور عاملی بوده تا تنوع انواع هدلایت در بازار افزایش یابد. بدین جهت است که مشتریان هنگام خرید با انبوهی از گزینه ها مواجه می شوند و این باعث سردرگمی آنها می شود. ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا نکات مهم قبل از خرید هدلایت را برای شما عزیزان بیان کنیم و به نحوی این سردرگمی را رفع سازیم؛ لذا بهتر است با ما همراه شوید.

نکات مهم در خرید هدلایت

همانگونه که عنوان کردیم، انتخاب یک هدلایت مناسب، می تواند امری چالش برانگیز باشد. بدون شک این چالش با اشراف بر نکات مهم آن به خوبی از بین خواهد رفت.

چنانچه شما مولفه های مهم برای انتخاب و یا خرید هدلایت را بدانید، می توانید به سادگی یک انتخاب ایده آل داشته باشید. ما در ادامه برخی از این نکات را برای شما ذکر کرده ایم.

نوع هدلایت و پایه آن

اولین و مهم ترین فاکتوری که باید در حین خرید هدلایت به آن توجه داشته باشید، نوع هدلایت و پایه آن است. این موضوع تماماً به خودروی شما بستگی دارد. برخی از خودروها دارای ساختاری جداگانه برای چراغ های نور بالا یا نور پایین هستند. در این خودرو ها چراغی برای نور بالا و چراغی هم برای نور پایین وجود دارد که در کاسه های جداگانه قرار می گیرند. برای چنین خودروهایی می بایست متناسب با نوع خودرو، هدلایت تک کنتاکت برای نوربالا و نورپایین خریداری نمود. در مقابل برخی از خودروها تنها دارای یک نوع چراغ برای نور بالا و یا نور پایین هستند که در محفظه ای مشترک قرار می گیرند. برای چنین خودروهایی باید هدلایت با دو کنتاکت نور بالا و نور پایین خریداری نمایید. البته باید عنوان کنیم که این موضوع و نوع پایه کاملاً وابسته به نوع خودروی شماست. بدون شک فروشندگان می توانند در حین خرید، راهنمایی های لازم در این زمینه را به شما ارائه نمایند.

بیشتر بخوانید!!  لامپ cob چیست ؟

 

  • تعداد چراغ های هدلایت

عموماً هدلایت ها دارای چراغ LED یا SMD در دو، سه و یا چهار ضلع خود هستند و بدون شک هر اندازه که تعداد این چراغ ها بیشتر باشد، نور تولیدی حاصل از آن بیشتر خواهد بود. به عبارت ساده تر شما در حین خرید با انواع مدل های دو طرفه و چهار طرفه مواجه می شوید. به طور کل مدل های چهار طرفه نور بیشتری تولید می کنند اما تمرکز این نور بستگی زیادی به نوع کاسه چراغ دارد. کاسه چراغ بیشتر خودروهای ایرانی نمی تواند نور حاصل از هدلایت های چهار طرفه را به شیوه ای مناسب متمرکز نمایند و لذا گزینه های دو طرفه می تواند مناسب تر باشد. البته باید در این زمینه نوع خودرو ها خود را در اولویت بگذارید. ما در مقاله “هدلایت دو طرفه یا چهار طرفه چیست؟” توضیحات کاملی در این رابطه ارائه داده ایم.

 

قدرت روشنایی در خرید هدلایت

روشنایی فاکتور مهمی است که باید در حین خرید هدلایت توجه ویژه ای به آن داشته باشید. مسلماً هر اندازه که این میزان بیشتر باشد، رانندگی در شب هم برای شما ساده تر می شود. برای این موضوع باید به میزان وات لامپ که بر روی بسته بندی هدلایت درج شده، دقت نمایید. هر اندازه که وات تولیدی بیشتر باشد، بدون شک روشنایی حاصل از آن هم بیشتر خواهد بود. البته باید دقت داشته باشید که شدت روشنایی متناسب با توانایی سیستم برق خودروی شما باشد. چنانچه سیستم برق خودرو شما توان این میزان را نداشته باشد، ECU خودرو دچار مشکل و یا سیم کشی دچار آتش سوزی می شود. بدین جهت می توانید از یک سیم کش مشاوره بگیرید.

بیشتر بخوانید!!  هدلایت یا زنون؟؟!

 

 

سوکت اتصال

هدلایت ها دارای انواع سوکت تک فیش تا سه فیش هستند که از آن ها برای اتصال هدلایت به شبکه سیم کشی خودرو استفاده می شود. شما باید از قبل بدانید که خودروی شما چه نوع چراغی اعم از تک فیش، دو فیش و یا سه فیش می خواهد. پس از این باید هدلایت خود را بر این اساس انتخاب نمایید. چنانچه سوکت اتصال هدلایت با خودروی شما همخوانی نداشته باشد، عملاً نمی توانید از آن استفاده کنید.

 

  • داشتن فن هدلایت

هدلایت ها هم مانند هر نوع لامپ دیگری در حین استفاده میزان مشخصی از گرما را تولید می کنند.

عدم مهار این گرما می تواند باعث آسیب زدن به هدلایت و یا خودروی شما شود.

اگرچه این میزان زیاد نیست اما چنانچه هدلایت شما روشنایی زیادی داشته باشد و یا برای مدت زمان طولانی روشن بماند، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

عموماً تولید کنندگان فن های کوچکی را در بخش پشتی آن ها قرار می دهند که می تواند این گرما را مهار کند. البته برخی از مدل ها نیز چنین مزیتی ندارند.

توصیه می شود تا حتماً در حین خرید هدلایت، نمونه هايي را خریداری کنید که در ساختار خود فن داشته باشند.

  • تناسب با کاسه چراغ

همانگونه که اشاره کردیم، هدلایت ها نیز مانند سایر چراغ ها، میزان مشخصی از گرما را تولید می کنند. هر اندازه تعداد ال ای دی ها و شدت نوردهی بیشتر باشد، میزان گرمای تولیدی هم بیشتر خواهد بود. این موضوع در مدل های بدون فن بسیار چشمگیرتر می باشد.

چنانجه کاسه چراغ و طلق آن از جنس های رده پایین پلاستیکی باشد، نباید از هدلایت هایی با گرمای بالا استفاده کنید؛ چرا که باعث تغییر شکل و یا حتی آتش سوزی آن ها می شود.

اگرچه این موضوع در هدلایت ها بسیار نادر است اما با این وجود بهتر است برای اطمینان خاطر از مدل های فن دار استفاده کنید و یا کاسه چراغ هایی را خریداری کنید که حرارت گیر داشته باشند.

  • میزان مصرف در خرید هدلایت

میزان مصرف فاکتور دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. هر اندازه که تعداد ال ای دی و یا روشنایی بیشتری باشد، بدون شک میزان مصرف هم بیشتر می شود. بدین جهت شما باید اطمینان حاصل کنید که این میزان مصرف، مشکلی را برای سیستم برق خودرو ایجاد نمی کند.

  • رنگ نور هدلایت

رنگ فاکتور دیگری است که باید در حین خرید هدلایت به آن توجه نمایید. هدلایت ها رنگ بندی بسیار متنوعی دارند؛ اما محبوب ترین آن ها سفید مایل به یخی و زرد مایل به آفتابی است.

بیشتر بخوانید!!  مقایسه بین زنون و هدلایت

شما در زمینه ی انتخاب رنگ مختار هستید. اما باید در نظر داشته باشید که رنگ های سفید باعث اختلال در بینایی رانندگان مقابل می شود و به همین جهت رنگ زرد بهترین گزینه است.

بدین جهت است که شرکت های سازنده خودرو نیز به صورت فابریک چنین رنگ هایی را قرار می دهند.

  • قیمت و خرید هدلایت

قیمت از دیگر فاکتورهای مهم در خرید هدلایت برای مشتریان است. این موضوع توسط ترکیبی از فاکتور های فوق تعیین می شود.

به عنوان مثال چراغ های دو طرفه قیمت بیشتری نسبت به مدل های یک طرفه دارند و یا مدل های فن دار نسبت به مدل های بدون فن قیمت های بالاتری دارند.

در این رابطه بهتر است چندان نگران قیمت های بالاتر نباشید و به سراغ برند های معتبر مانند چارویل بروید که امتحان خود را در کیفیت خیلی خوب پس داده است.

در نظر داشته باشید که عموماً مدل های ارزان قیمت دارای کیفیت کمتری هستند و احتمال خراب شدن آن ها بیشتر است.

خرید هدلایت از فروشگاه چارویل

بدیهی است که اگر تمام نکات فوق را در نظر گرفته باشید اما از مراکز معتبر خرید خود را انجام ندهید، ممکن است در دام افراد سودجو گرفتار شوید.

بسیاری از فروشندگان سعی در فروش اجناس غیر اورجینال خود دارند. افزون بر این، بسیاری دیگر اطلاعات دقیق در رابطه با جزئیات فوق ندارند و ترجیح می دهند تا با ارائه ی مطالب کلی، مشتری را قانع نمایند.

مجموع این موارد در نهایت به یک خرید اشتباه منجر می شود.

چارویل  مرکزی است که تجربه ی زیادی در امر فروش هدلایت ها دارد.

کارشناسان ما می توانند جزئیات دقیق را پیرامون انواع هدلایت به شما ارائه دهند و برای یک تصمیم گیری بهتر به شما عزیزان کمک کنند. لذا اگر شما هم به دنبال خرید هدلایت مناسب هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و در صورت پیدا کردن هدلایت موردنظر اقدام به خرید هدلایت از چارویل نمایید.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *